Duygu Sökümü Nedir?

6 Ocak 2020

Duygu sökümü, tamamen negatif duyguyu geri dönüşü olmaksızın pozitif duyguya getirmek ve yerleştirmektir.
Hangi kişisel gelişim metodunu kullanırsan kullan başa geri dönersin.
Duygu sökmek tamamlayıcıdır.

Duygusal İletişim Workshop’umda da özel bir bölüm ayırdığım duygu sökümünde hangi duygulardan bahsediyoruz?
1.Öfke
2.Kıskançlık
3.Bağımlılık
4.Gereksiz Özlem (çünkü bazı durum ve kişiler, bize zarar veriyor. Özlemek, aslında zararlı)
5.Keder
6.Pişmanlık
7.Utanç
8.Suçluluk

Bu duygulara iyi bakın.
Çünkü çoğu, bizi bir kişiye ya da duruma bağımlı kılıyor.
Ben kendi üzerimde bu işlemi ilk kez detaylıca çalışmaya başladığımda, hayatımdaki parazitler üzerine topraklama yaptım.

Bereket ve Yaratıcılık
Bereket ve Yaratıcılık, Görünür olabilmek ya da Başarı… (Örnek vermek gerekirse benim durumumda kitaplarımın çok satması.) Bu konu başlıklarını da, tıpkı AŞK ya da bir ERKEK/KADIN olarak karşınıza alıp, kişiymiş gibi topraklamanız gerekli. Ancak bu topraklama eskiden yaptığımız gibi basit olmayacak.
Bereket üzerinde çalışıyorsanız, eninde sonunda eski aşklarınızla da çalışmalısınız, çünkü bugün hiç aklınıza gelmeyen, ama hala hayat enerjinizi emenleri ilk önce sisteminizden ve enerji akışınızdan çıkartmanız lazım. Bugün o aklınıza bile gelmiyor olabilir. Ancak, size yansıtmış olduğu duygular sebebiyle belli davranış kalıpları, savunma mekanizmalarını hala kullanıyorsanız, işte o zaman kendinizi sabote edeceksiniz. Hem de sadece yeni aşklar için değil, bereketiniz, başarınız, yaratıcılığınız için de sabote edeceksiniz.
Tüm bunları uzun uzun seanslar ile çok uzun sürede yapmak yerine, çok daha kısa yolla sıfırlamanızı öneriyorum.

Eski aşklar listesi
Eskiden size çok acılar çektirmiş, aşık ve hayran olduğunuz erkeklerden/kadınlardan işe başlamanız gerekiyor. Öncelikle tüm bunları listeleyin. Hatta bugünlerde aklınızı kurcalayan, “Ya keşke onunla olabilse” dediğiniz her kim varsa, lütfen onları da listeye ekleyin. Listenin başında anne ve babanız olacak. Sonra da bereket ve başarı haricinde arzu ettiğiniz hangi durum varsa, onun enerjisini çağıracaksınız.
Listeniz kabarık olabilir.
Bunda sorun yok.
Ancak yapacağımız işlemlerin her biri için belki de birkaç gün harcayacağız. Öylesine tek taraflı toprakladım da bitirdim diyemiyoruz. Çünkü gereğini yapmamız lazım.
Aklınızda tutmanız gereken bilgi: Karşınızdaki kişiler, sizin kendi illüzyonunuz.

Hedef
İkiz Ruha varmak.
Neden?
Çünkü ikiz ruh demek, Kendi ÖZ’ümün (Yüksek Benlik) diğer yarısı demektir. Yani aslında İlahi Aşkın Rabb ile bütünleşmenin yolunda yürümüş oluyorum. Bu yol doğal olarak İkiz Ruhumuz ile sohbet ediyor olmamızı gerektiriyor. İşte bu çalışmanın en önemli parçası, ikiz ruhunuza boyutlar arasından seslenebilmek. Ona gerçekten söylemeniz gerekenleri söyleyebilmek. Kalben asırlardır izin veremediklerinizin iznini vermek.

Bağımlılıkları sökmek
Aslında tüm Tasavvufi çalışmalar da aynı bilgileri verir. Dikkat ettiyseniz, Rabb ile BİR ve BÜTÜN olabilmenin sırrı, dünyevi bağımlılık ve beklentilerimizden tamamen kopmayı gerektiriyor. Ama bu, aslında başarılı olmayı ya da bereketinizi bırakmak anlamına gelmiyor. Sadece bunu egosal bir yerden, korku ya da hırs kaynaklı yapmamızı önlüyor. Bu da çok özel bir çalışma gerektiriyor.

Bir erkeğe bağımlılık, aşka bağımlılık, sigara bağımlılığı, şeker ve hamur işi bağımlılığı, seks bağımlılığı, eski aşklara bağımlılık, lüzumsuz özlemler, acılar, oldurmaya çalıştığımız yanlış ve olmaması gereken ilişkiler, bağımlı olduğumuz işler, angaryalar, sevilmeye onaylanmaya duyduğumuz bağımlılıklar, hepsi bir anda gidiveriyor.
Ancak bunu yapabilmeniz için, bir SIR var. O sırra doğru sizleri bu yazı dizimle, götüreceğim. Bu yazılar devam ederken aynı zamanda kendi başına uygulama yapamayanlar workshop duyurularımı takip ederek onlara da katılabilirler.