Kundalini Ne Demektir

25 Ekim 2020

Sevgili Dostlarım,

Hepinize Merhaba. Bu hafta boyunca sizlerle kundalini hakkında ve bunu nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bir dizi yazı yazacağım. Sizler de sosyal medya üzerinden bana yazmamı ve bilgi vermemi istediğiniz konuları lütfen yollayın. Beni Instagram’dan ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.

Kundalini, cinsel enerjinizin hayat enerjisine çevrilmiş halidir. İnsanlığın var oluşundan bu  yana çeşitli öğretiler, kundalini hakkında bilgi vermeye çalışmışlardır. Bunlardan en önemlileri, Çin kökenli Tao ve Hint kökenli Tantra ekolleridir. Ben, Tantra eğitimi almış biri olarak, ve kadim uygarlıklarda bu ilmin nasıl uygulandığı hakkında geniş araştırmalar yaparak, pek çok bilgiye ulaştım. Hatta kendi hayatımda uygulayıcı oldum.

Kundalini ve tantra bana ne kazandırdı derseniz, öncelikle yaşımı gençleştirdi. Bundan 15 yıl önceki fotoğraflarım ile şimdiki fotoğraflarımı yan yana getirdiğimde, gerçekten çok fark göremiyorum. Hatta belki de enerjim çok daha yüksek görünüyor. Bunun yanısıra, hayattan zevk alabilmek, cinsellikte çok daha büyük hazlara ulaşmak, beyin orgazmı yaşamak, tüm beden orgazmına ulaşmak, ilişkimde bir kadın olarak, çok daha fazla saygı ve ilgi görmek, epifiz bezimin, yani 3. gözümün açılması gibi avantajlar elde ettim.

En önemlisi ise, alt 3 çakramın bana ilişkimde ve üzerinde çalışmayı seçtiğim tüm konularda, alt 3 çakramda gizlenmiş, yuvalanmış duran korku, suçluluk ve utanç konularımın ortaya çıkarak sistematik bir şekilde temizlenmesini sağladı. Bildiğiniz gibi ilişkilerde alt 3 çakranız temiz ise, size de kalbi açık, sevmeyi bilen erkekler gelmeye başlar. Ya da benim hayatımda olduğu gibi, var olan eşiniz sizinle birlikte büyür ve açılır. Elbette bunun bir garantisi yoktur. Ama en azından hayat ona bu şartları sunar, o eğer gelişmeyi tercih etmezse, işte o zaman yapılabilecek bir şey yoktur.

Çakralara göre ilişkiler yazı dizimi buradan okuyabilirsiniz.

HAYAT ENERJİSİ NASIL YÜKSELİR?

Hayat enerjisi yüksek insanları bilirsiniz. Onlar her girdikleri ortamda dikkat çekerler. Kalabalık bir masa hayal edin. O masanın etrafında pek çok kadın ve erkek dizilmiş olsun. Bazı kadınlar, çok mükemmel giyinmiş, marka çantayı koluna takmış, ya da çok bakımlı ve mükemmel makyajlı olabilirler. Ya da kaşı, gözü, burnu mükemmel olsun. Eğer aralarında sade bir günlük kıyafetle gelmiş, saçını gelişigüzel toplamış, ama hayat enerjisi çok yüksek bir kadın duruyorsa, emin olun ki etraftaki en iyi erkek sadece ona bakar. Onunla konuşur. Onun peşine düşer.

İyi de bu hayat enerjisi nedir? Hangi şartlarda yükselir? Ve bunun için en kolay yoldan neler yapmalıyız?

Hayat Enerjisi Nasıl Yükselir?

  1. Olumsuz duygular, yani alt 3 çakraya ait korku, suçluluk ve utanç duyguları ölümcüldür. Bir insanın ömrünü kısaltır. İçerde asidik ortam yaratır. Kıymetli hayat enerjiniz, içerdeki o korkuları, utançları bastırarak sizi günlük hayatınızı rahatlıkla yaşayabilmenizi, işlerin üstesinden gelmenizi sağlar. Yani hastalanmanızı önler ama harcanmış olur. Hayat enerjisi harcandıkça azalır. Yeniden yükseltmek çok zordur. Çoğu kişi bunun yöntemlerini bilmediği için git gide yaşlanır. Yani ilk adımda, alt 3 çakradaki korku, suçluluk ve utanç duygularınızı temizlemek, sökmek ve kilit taşına inerek yakmak çok faydalıdır. (Kilit Taşına Ulaşmakve Duygu Sökümü yazılarımı okumanızı tavsiye ederim.)
  2. Bir diğer dikkat etmek gereken yer, yargı ve olumsuz düşüncelerimizdir. Hayatı sevmemek, devamlı kendimize acımak, kurban psikolojisinde kalmak hayat enerjimizi yer. Bu yüzden aslında kimse için kötü düşünmemek ve öfke, kızgınlık, acıma, kendine acıma gibi duyguları ve buna bağlı düşünceleri de temizlemek gerekir.
  3. Beslenme ve spor her zaman çok gereklidir ancak spor derken, daha çok oksijen içeren, açık havada yapılan aktiviteler ile glikojen yerine ketojen bazlı beslenmeye geçmek önemlidir.
  4. Kundalini enerjinizi yani cinsel enerjinizi bedende yukarıya çıkartarak, alt 3 çakrayı temizledikten sonra, hayat enerjinizi artırabilirsiniz. Bu, en temel, en hızlı ve kalıcı yöntemdir.

Bu seçeneklerden hangisini tercih ederseniz edin, kundalini yükseltmek demek, öyle iki nefes çektim, hop enerjimi göbeğime yükselttim ile olacak iş değildir. Son derece dikkatli ve profesyonel yardım alarak bilinçli yapılması gereken bir işlemdir.

Bu yüzden, benim Duygu Simyacısı kitabımda bazı örnekler verdiğim bölümü evde kendi başlarına uygulayanlar varmış. Ancak orada ben çalışmanın tamamını vermedim. Çünkü veremem. Size zarar verir. Yasaktır. Bu yüzden, gerekli terapi tekniğini öğrenmeden, gerçek manadaki çalışmayı asla yapamayız.

Eğer kundalini ve cinsel enerji arasındaki bağı bilmek istiyorsanız, bir sonraki yazımı okuyabilirsiniz.

Yazı dizisinin devamı bu hafta gelecek.

Sevgilerimle,
Seda Diker